^Na górę
 • 1 Witamy na naszej stronie
  Szkoła Podstawowa nr 3 w Rypinie jest miejscem, gdzie stwarza się warunki do nauki dla wszystkich dzieci. Przekazujemy wiedzę, kształtujemy umiejętności uczniów i rozwijamy zainteresowania, motywując uczniów do rzetelnej i systematycznej pracy. Szkoła zapoznaje i uczy przestrzegania norm społecznych oraz pomaga rodzicom w procesie wychowania.
 • 2 W pracy nad kształtowaniem mądrości i dobroci przyświeca nam idea Jana Pawła II Patrona Szkoły: "W rodzinie i szkole nie może zabraknąć wychowania dla szacunku, dla życia, dla dobra i piękna ...".
  .
 • 3 Jesteśmy z dziećmi już od 1986 roku.
  Nasza filozofia nauczania to programy, które dostarczą naszym uczniom doskonałej wiedzy oraz rozbudzą w nich drzemiące talenty i nauczą kreatywnego działania. W naszej szkole panuje bardzo przyjazna atmosfera, dzięki której każde z dzieci czuje się docenione i zauważone. W czasie roku szkolnego staramy się współpracować także z rodzicami naszych dzieci, których opinie czy sugestie są dla nas bardzo istotne.
 • 4 Nasza szkoła:
  -dba o wszechstronny rozwój dziecka umożliwiający osiągnięcie dojrzałości szkolnej oraz sukcesu w szkole -prezentuje wysoki poziom pracy dydaktyczno-wychowawczej -kształtuje postawy dobra, tolerancji, poszanowania godności dziecka i człowieka -pielęgnuje patriotyzm oraz dziedzictwo kulturowe naszej dużej i małej Ojczyzny -prowadzi szeroką gamę atrakcyjnych, dodatkowych zajęć pozalekcyjnych
 • 5 Wspieramy dziecko w trudnej sytuacji rodzinnej i materialnej oraz pomagamy przezwyciężać niepowodzenia szkolne. Wspieramy rozwój ucznia, troszczymy się o jego bezpieczeństwo i zdrowie. Uwrażliwiając na piękno świata, wprowadzamy w świat kultury i sztuki. Uczymy szacunku i miłości dla tradycji i symboli naszej dużej i małej Ojczyzny.
  .
baner

Szanowni Państwo!

Zbliża się wyjątkowe dla nas Polaków wydarzenie – 100. rocznica urodzin św. Jana Pawła II.

Szkoła Podstawowa nr 3 im. Jana Pawła II w Rypinie jest szczególnym miejscem pamięci o Papieżu – Polaku, dlatego też w obecnej sytuacji chcemy uczcić naszego Patrona w możliwy dla nas sposób.

Już od 15 maja można będzie obejrzeć prace naszych uczniów w oknach od strony boiska szkolnego, natomiast od frontu szkoły prezentowana będzie wystawa, która zabierze Państwa w podróż po przełomowych momentach życia Papieża.

W dzień urodzin 18 maja - przed popiersiem Jana Pawła II mieszkańcy Rypina będą mogli złożyć kwiaty, zapalić świeczkę i osobiście oddać hołd Papieżowi.


W tym dniu wszyscy mieszkańcy miasta będą mieli możliwość złożenia osobistych podziękowań w kościele parafialnym św. St. Kostki w Rypinie, który będzie otwarty od godz. 8:00 rano.
Msze święte z okazji urodzin św. Jana Pawła II zostaną odprawione w obu parafiach o godz. 18:00.

Zachęcam też wszystkich do odwiedzenia strony internetowej naszej szkoły.

Zapraszam Państwa do świętowania tego wydarzenia razem z nami.

Dyrektor szkoły
Małgorzata Kuźmińska

 

 

 

 

 

Copyright © 2013. SP3 Rypin Rights Reserved.


Facebook youtube